News Artem Terminarz Sponsorzy Galeria
Rosja ze złotym medalem w Speedway of Nations

Dwudniowe finałowe zmagania Speedway of Nations zakończyły się triumfem reprezentacji Rosji, dla której punktowali Artem Laguta i Emil Sajfutdinow, a rezerwowym był Gleb Czugunow. W piątek Artem zdobył 17 punktów, a w drugim dniu 14 punktów. Bieg barażowy i finałowy zakończył na drugim miejscu.


Wyniki 1. finału Speedway of Nations:
I. Wielka Brytania: 25
1. Tai Woffinden - 18 (3,3,3,3,3,3)
2. Craig Cook - 0 (-,0,-,-,-,-)
3. Robert Lambert - 7+2 (1,1,2*,2*,1)

II. Rosja: 23
1. Artem Laguta - 17 (3,3,2,3,3,3)
2. Emil Sajfutdinow - 6+2 (2*,1,0,-,1,2*)
3. Gleb Czugunow - 0 (0)

III. Dania: 20
1. Michael Jepsen Jensen - 12+2 (3,1*,2,2,3,1*)
2. Kenneth Bjerre - 8+2 (2*,2,0,1*,1,2)
3. Fredrik Jakobsen - nie startował

IV. Szwecja: 16
1. Fredrik Lindgren - 13+1 (2,2,2,1*,3,3)
2. Antonio Linbaeck - 3+1 (D,0,1*,2,0,0)
3. Joel Kling - nie startował

V. Australia: 15
1. Jason Doyle - 13 (3,1,3,3,1,2)
2. Max Fricke - 2 (1,0,1,0,0,0)
3. Jaimon Lidsey

VI. Polska: 15
1. Maciej Janowski - 9+1 (2,3,3,0,1*,0)
2. Patryk Dudek - 3 (T,1,1,1,-,-)
3. Maksym Drabik - 3 (2,1)

VII. Niemcy: 12
1. Kai Huckenbeck - nie startował
2. Martin Smolinski - 11 (W,2,2,3,2,2)
3. Michael Hartel - 1 (1,0,0,0,0,0)


Wyniki 2. finału Speedway of Nations:
I. Rosja: 22+3+3
1. Artem Laguta - 14+2 (1*,3,3,3,2*,2) +2+2
2. Emil Sajfutdinow - 8+2 (2,0,0,2*,3,1*) +1*+1*
3. Gleb Czugunow - nie startował

II. Wielka Brytania: 21+3
1. Tai Woffinden - 17 (2,3,3,3,3,3) +3
2. Craig Cook - nie startował
3. Robert Lambert - 4 (0,1,1,1,1,0) +0

III. Polska: 21+3
1. Maciej Janowski - 13 (3,2,3,2,0,3) +3
2. Patryk Dudek - 8+3 (2*,1*,1,1*,2,1) +W
3. Maksym Drabik - nie startował

IV. Australia: 20
1. Jason Doyle - 16 (3,3,2,2,3,3)
2. Max Fricke - 4+1 (0,1,0,1*,1,1)
3. Jaimon Lidsey - nie startował

V. Szwecja: 16
1. Fredrik Lindgren - 9+2 (W,2*,1*,2,2,2)
2. Antonio Lindbaeck - 7+1 (1,3,2,0,0,1*)
3. Joel Kling

VI. Dania: 15
1. Michael Jepsen Jensen - 15 (3,2,3,3,1,3)
2. Kenneth Bjerre - 0 (0,0,0,-,0,-)
3. Fredrik Jakobsen - 0 (0,0)

VII. Niemcy: 11
1. Kai Huckenbeck - 9 (2,0,2,1,2,2)
2. Martin Smolinski - 2+1 (1*,1,0,0,-,-)
3. Michael Hartel - 0 (0,0)

Wyniki końcowe Speedway of Nations:

I. Rosja: 45+3+3
II. Wielka Brytania: 46+3
III. Polska: 36+3
IV. Dania: 35
V. Australia: 35
VI. Szwecja: 32
VII. Niemcy: 23

Zamieścił: Paweł Racibor
es speed speed speed speed speed speed speed speed speed speed speed speed
Projekt i wykonanie strony Danno Design & Media